Bergerden: verschil tussen versies

Uit hkbwiki
Naar navigatie springen Naar zoeken springen
(Nieuwe pagina aangemaakt met 'thumb|300px|Boerderij Bergerden == Bergerden == Deze imposante boerderij staat ten noorden van de Linge aan de Bergerdensestraat 21, tegen de grens met Huissen aan. Diverse generaties Van Gendt hebben hier zeker al vanaf het begin van de negentiende eeuw het boerenbedrijf uitgeoefend. De boerderij wordt evenals de buurtschap er om heen ‘Bergenden’ genoemd. Op de uitgestrekte akkerbouwpercelen worden onder andere de aardappels get...')
 
Geen bewerkingssamenvatting
 
Regel 12: Regel 12:
!'''Bronnen'''
!'''Bronnen'''
|-
|-
|Gradus van Gendt
|Jan Bodd en Wilhelmina Hoogveld
|1832 - 1864
|17xx - 1821
|Not. Archief Bemel 1821 nr 506
|-
|Gradus van Gendt en Anna Maria Bosman
|1821 - 1864
|Kadastrale Atlas Gelderland 1832, Bemmel<br>Kadastrale Legger artikel 69
|Kadastrale Atlas Gelderland 1832, Bemmel<br>Kadastrale Legger artikel 69
|-
|-

Huidige versie van 6 nov 2025 om 23:10

Boerderij Bergerden

Bergerden

Deze imposante boerderij staat ten noorden van de Linge aan de Bergerdensestraat 21, tegen de grens met Huissen aan. Diverse generaties Van Gendt hebben hier zeker al vanaf het begin van de negentiende eeuw het boerenbedrijf uitgeoefend. De boerderij wordt evenals de buurtschap er om heen ‘Bergenden’ genoemd. Op de uitgestrekte akkerbouwpercelen worden onder andere de aardappels geteeld, die op de boerderij worden verhandeld. Het open karakter van het landschap rondom de boerderij wordt ernstig bedreigd door de in dit gebied geprojecteerde concentratie van glastuinbouw.[1]


Eigenaren/Bewoners

Bewoner Periode Bronnen
Jan Bodd en Wilhelmina Hoogveld 17xx - 1821 Not. Archief Bemel 1821 nr 506
Gradus van Gendt en Anna Maria Bosman 1821 - 1864 Kadastrale Atlas Gelderland 1832, Bemmel
Kadastrale Legger artikel 69
Johannes Theodorus van Gendt 1864 - 1917 Kadastrale Legger, artikel 619
Wilhelmus Everardus van Gendt 1917 - 1955 Kadastrale Legger, artikel 1584
Johannes Wilhelmus Everardus van Gendt 1955 - ... Kadastrale Legger, artikel 1584

Bronnen

  1. Kalender Historische Kring Bemmel, maart 2001